Agatas, Akvamarinas, Amazonitas, Ametistas, Apatitas, Avantiūrinas, Chiastolitas, Citrinas, Fluoritas, Granatas, Hematitas, Jaspis, Karneolis, Koralas, Labradoritas, Lazuritas, Malachitas, Mokaitas, Obsidianas, Oniksas, Peridotas, Perlai, Prehnitas, Rodochrozitas, Rodonitas, Rožinis kvarcas, Sodalitas, Saulės akmuo, Tigro akis, Topazas, Turmalinas, Unakitas, Zoisitas, Žadeitas.

Agatas

Spalva: Įvairios
Zodiakas: Jautis, Dvyniai, Mergelė
Apie akmenį: Tai vienas iš seniausiai naudojamų mineralų žemėje – daugiau nei 8000 m. Agatai visuomet spalvoti, dažniausiai pilkų, pilkai mėlynų ir baltų atspalvių, mėlynai balti, mėlyni, šviesiai rausvi, kreminio baltumo, rausvi, retkarčiais žaliai mėlyni, raudonai mėlyni, raudonai rudi, rudi, geltonai rudi, oranžiniai iki pilkai juodų, taip pat yra randama ir žalsvų agatų. Agatas išsiskiria nuostabia piešinių įvairove. Dėl savitos sudėties ir sandaros šis mineralas nuo neatmenamų laikų buvo naudojamas papuošalams gaminti. Agatų piešiniuose galima įžiūrėti gūdų mišką, fantastišką povandeninį pasaulį, kartais – net pačius netikėčiausius siužetus – portretus.
Poveikis: Agatas slopina skausmus, rekomenduojamas nešioti apsisaugant nuo epilepsijos priepuolių bei nemigos. Agatas yra labai gerai žinomas ir kaip "streso akmuo". Manoma, kad jis gali turėti raminamųjų ir atpalaiduojančių savybių, todėl dažnai nešiojamas (ypač vėrinio pavidalu), kaip raminamoji priemonė stresui mažinti. Be to, agatas dažnai naudojamas kaip apsauginis akmuo amuletams gaminti, tikima, kad jis gali atstumti neigiamą energiją ir palinkėtas blogas mintis.

Akvamarinas

Spalva: nuo blyškiai melsvos, melsvos iki žalsvai melsvos spalvos
Zodiakas: Avinas, Jautis, Dvyniai, Svarstyklės, Žuvys
Apie akmenį: Akvamarinas skatina dvasinį augimą, intuiciją, aiškiaregystę, kartu suteikdamas teisingumą, tikslingumą, ištvermę, sėkmę tik sąžiningiems ir dvasingiems žmonėms. Šis akmuo padeda įveikti emocinę sumaištį, įžvelgti mus supančios aplinkos giluminę esmę, mažiau vertinti kitus ir būti tolerantiškesniu. Akvamarinas stiprina dvasią ir atskleidžia apgaules, skatina tinkamai pradėtų reikalų įgyvendinimą, saugo tikrą draugystę ir meilę, pakelia nuotaiką. Nuo senovės laikoma, jog akvamarinas sustiprina nuojautą, gelbsti santuoką ir sužadėtuves, padeda pritrūkus drąsos ar laimės. Akvamarinas gali padėti išlaikyti sėkmingus santykius santuokoje.
Poveikis: Šis akmuo normalizuoja hipofizės ir skydliaukės darbą, hormonų veiklą, stiprina imuninę sistemą, kepenis, blužnį, inkstus, ramina nervinius priepuolius. Taip pat saugo nuo užmaršumo, kaulų ligų, arterijų kalkėjimo, daro poveikį kvėpavimo takų, balso stygų uždegimams, palengvina alergijas (šienligę).

Amazonitas

Spalva: Žalias, žalsvas, melsvai žalias, rusvas, rudai geltonas
Zodiakas: Vėžys, Mergelė, Vandenis, Žuvys
Apie akmenį: Tai - ramybės, išminties ir širdies skausmus slopinantis akmuo. Amazonitas "nugesina" blogą nuotaiką, apramina nervus ir suteikia dvasinės ramybės. Suteikia vilties, ištvermės ir kantrybės, padeda priimti sunkius sprendimus. Nešiojant šį akmenį mažėja susierzinimas, nusivylimas, gerėja nuotaika, atsiranda optimizmas ir pozityvus mąstymas.
Poveikis: Amazonitas stiprina ir atpalaiduoja nervų sistemą, spazmus, skatina kalcio apykaitą ir jo pasisavinimą, padeda išvengti osteoporozės.

Ametistas

Spalva: Melsvai rausvas, raudonai violetinis
Zodiakas: Mergelė, Skorpionas, Šaulys, Žuvys
Apie akmenį: Tai viena iš pačių gražiausių ir vertingiausių kvarco atmainų. Kartais ametistas yra melsvai rausvas, kartais – raudonai violetinis. Jau nuo gilios senovės apie ametistus buvo pasakojama daug legendų. Tikėjimas apie šio akmens turimas savybes sukliudyti nuo apsvaigimo bei apsaugoti nuo beprotiškų aistrų keliavo iš tautos į tautą. Per Bibliją ametistas įsitvirtino krikščioniškoje simbolikoje ir tapo vienais iš labiausiai Bažnyčios hierarchų vertinamų brangakmenių. Katalikiškose šalyse buvo tradicija kardinolui įšventinimo proga įteikti žiedą su ametistu, todėl šis akmuo dar yra vadinama vyskupų akmeniu. Žiede esantis ametistas simbolizuoja dvasingumą ir tyrumą. Ametistas švelnina net užkietėjusias sielas ir padeda geraširdžiams savo harmoningais virpesiais. Naudodami ametistą kaip akmenį, papuošalą arba dovaną kitiems asmenims, tai darykite su gerais ketinimais ir skaidriomis mintimis.
Poveikis: Padeda gydyti neuralgiją ir nemigą, stiprina valią, gydo medžiagų apykaitos ligas. Ametistas skatina dvasinį ir kūrybinį mąstymą, ramina mintis, labai tinka meditacijai. Šis mineralas įneša šviesos į neaiškias problemas ir padeda mums pereiti iš protinio į dvasinį lygmenį, pagerina mūsų sapnų kokybę bei dovanoja ramų, gilų miegą.

Apatitas

Spalva: Nuo melsvos iki žaliai melsvos spalvos, mėlyna, žaliai mėlyna, žydrai mėlyna, smaragdo spalvos
Zodiakas: Dvyniai, Vandenis
Apie akmenį: Apatito akmuo rekomenduojamas pervargusiems, dažnai patiriantiems stresą žmonėms, nes yra tikima, kad apatito akmuo yra tikras energijos užtaisas. Šis akmuo aktyviną saviraišką, kūrybiškumą, padeda save realizuoti ir teigimai, be streso, atskleisti savo asmenybę. Šis akmuo padeda apsispręsti ir priimti tinkamą sprendimą, atsisakant to, kas vargina, nebeteikia džiaugsmo ar nesuteikia naudos.
Poveikis: Apatito akmuo stiprina imuninę sistemą, ramina nervinius priepuolius, mažina stresą. Stiprina raumenis, gerina nuotaiką, stabilizuoja kraujospūdį.

Avantiūrinas

Spalva: Balta, gelsva, geltona, ruda, žalia, žalsva
Zodiakas: Jautis, Vėžys
Apie akmenį: Tai kvarco atmaina, kurioje yra daug kitų, tolygiai išsidėsčiusių mineralų intarpų. Būna baltos, rožinės, geltonos, vyšninės, žalios, mėlynos spalvų.
Poveikis: Avantiūrinas suaktyvina žmogaus jausmus, pakelia nuotaiką užplūdus liūdesiui. Stiprina imunitetą, padeda, jei vargina lėtiniai skausmai. Tinkamas akmuo vyresnio amžiaus žmonėms. Gydo žarnyno veiklos sutrikimus, depresinę būklę, silpstantį regėjimą.

Chiastolitas

Spalva: Ruda/juoda
Zodiakas: Svarstyklės
Apie akmenį: Šio akmens pavadinimas kilęs pagal skerspjūvyje matomą būdingą „kryžių“, todėl jau nuo gilios senovės buvo naudojamas amuletams gaminti. Tai – silikatų klasės mineralas, andalūzito atmaina.
Poveikis: Chiastolitas ugdo nuovokumą, apsaugo nuo gyvenimo blogybių ir neapgalvotų poelgių.

Citrinas

Spalva: Geltona, geltonai ruda, citrinos geltonumo, geltonai oranžinė
Zodiakas: Dvyniai, Liūtas, Mergelė
Apie akmenį: Citrinas, tai kvarco atmaina. Kristalinis citrinas gamtoje randamas labai retai. Dažniausai jis yra gaminamas iš ametisto arba dūminio kvarco, juos kaitinant iki 300-500 C temperatūros. Citrinų būna įvairių – nuo auksinio iki rudo atspalvio, jį dažnai sunku atskirti nuo auksinio topazo.
Poveikis: Citrinas savo auksine šviesa išjudina visą fizinį kūną, suteikia gyvybinių jėgų ir persmelkia teigiama energija. Tikima, kad jis padeda esant blogam virškinimui, vidurių užkietėjimui, inkstų ir šlapimo pūslės infekcijoms, o taip pat teigiamai veikia kasą ir kepenis. Citrinas stiprina ir fizinį, ir astralinį kūną, sveikatą. Jei jautrūs ir lengvai pažeidžiami žmonės nešios šį akmenį prie kūno, jis saugos juos ir suteiks jaukumo bei saugumo jausmą. Tai – kasdieniniame gyvenime jėgų teikiantis akmuo, kuris ypač tinka siekiant žemiškų tikslų, pavyzdžiui – išsilavinimo, laikant egzaminus, komercinėje veikloje ar padeda susikaupti maldoje.

Fluoritas

Spalva: Įvairios, nuo mėlynai žalios iki violetiškai raudonos
Zodiakas: Mergelė, Vandenis, Žuvys
Apie akmenį: Fluoritas nepaprastai įvairių spalvų akmuo, dažniausiai aptinkamas kartu su daugeliu rūdinių mineralų. Fluoritas būna visų vaivorykštės spalvų. Nuo rožinės, raudonos, aukso geltonumo, smaragdo žalumo, turkio iki raudonai violetinių kristalų, taip pat pasitaiko ir įvairiaspalvių, dryžuotų atmainų. Egzistuoja ir bespalvė, skaidri atmaina – optinis fluoritas.
Poveikis: Ramina nervų sistemą, gydo širdies ligas. Šis akmuo skatina dvasinį ir mentalinį vystymąsi, padeda būti pačiu savimi ir pasirinkti tinkamiausią kelią. Suteikia didesnę atsakomybę už savo sprendimus, skatina intuiciją ir pasitikėjimą. Šis akmuo ypač rekomenduotinas mokiniams ir studentams, visiems besimokantiems, nes padeda susikoncetruoti ir siekti užsibrėžto tikslo. Šis akmuo gali pagelbėti, kai kamuoja infekcijos, virusai, kvėpavimo takų ligos, sinusitas, artritas, reumatas.

Granatas

Spalva: raudona, rudai raudona, violetiniai raudona, juodai raudona, vyšninė
Zodiakas: Avinas, Liūtas, Skorpionas, Ožiaragis, Vandenis
Apie akmenį: Jau nuo senų senovės granatas buvo mėgiamiausias pusbrangis akmuo. Tai meilės, šlovės, atkaklumo ir ištikimybės simbolis, atnešantis sielai džiaugsmo, ugdantis žmoguje narsą, sukeliantis seksualumą bei padedantis nuspėti ateitį. Raudonasis granatas – šlovės, grožio, jėgos bei užsispyrimo simbolis ir jau nuo senų laikų buvo laikomas karališku akmeniu.
Poveikis: Granatas sužadina gyvybines organizmo jėgas, malšina pyktį, nubaido juodas mintis, linksmina sielą ir dovanoja draugystę. Šis akmuo saugo savininką nuo nelaimių, gydo širdį ir smegenis, sielą ir kūną. Tai - ypač maldai tinkamas akmuo, padedantis suikaupti ir nusiraminti. Šis akmuo taip pat apsaugo nuo nužiūrėjimų ir burtų, apsaugo nuo neištikimybės, žadina meilės aistrą, sužadina geismus. Papuošalai su šiuo akmeniu dovanojami kaip draugystės ir dėkingumo ženklas.

Hematitas

Spalva: Juodas, sidabro spalvos
Zodiakas: Avinas, Skorpionas
Apie akmenį: Šlifuojant, šis juodas sidabru blizgantis, geležies turintis akmuo parodo savo tikrąją spalvą, nes šlifavimo vanduo nusidažo kruvinai. Todėl jis vadinamas kraujo akmeniu (haima – graikiškai „kraujas“)
Poveikis: Tai – sveikatos akmuo. Hematitas priklauso akmenims, kuriuos pastaruoju metu atrandame iš naujo. Tikima, kad hematitas skatina kraujo susidarymą bei atsinaujinimą, o tai yra ypač svarbu šiuolaikiniame gyvenime. Susirgus arba po ligos jis spartina gijimo procesą, stiprina kūną. Hematitas veikia aktyvinančiai ir stiprinančiai, todėl labai padeda po operacijų. Jis skatina gijimą po ligų, taip pat stiprina valią bei atsparumą.

Jaspis

Spalva: Įvairios
Zodiakas: Avinas, Mergelė, Svarstyklės, Skorpionas, Šaulys
Apie akmenį: Labai paplitusi masyvi smulkiagrūdė ir didelio tankio kvarco uoliena su gana gausiomis priemaišomis. Jaspiai būna įvairiausių spalvų, o skirtingų spalvų priemaišos kaip tik ir suteikia uolienai nepaprastą įvairovę. Jaspio spalvos kartais susimaišo taip, kad sukuria pasakiškus paveikslus. Šviesiai pilkame jaspio luite galime pamatyti lygumą, apaugusią žemais krūmais arba du ežerus, atskirtus nedidele sąsmauka, kuri susilieja su debesuotu dangumi. Dažniausiai jaspiai būna raudonos spalvos, violetiniai raudoni, geltoni, žali, balti, rudi.
Poveikis: Padeda gydyti inkstus ir šlapimo pūslę, stabdo kraujavimą ir hemoroidų susidarymą, gerina skrandžio, žarnyno ir kepenų veiklą, padeda sergant podagra. Apsaugo nuo svaigimo, žadina apetitą, gydo moteriškus negalavimus.

Karneolis

Spalva: Nuo rudžių rudumo iki sodriai raudonos spalvos
Zodiakas: Avinas, Vėžys, Liūtas, Mergelė
Apie akmenį: Chalcedono atmaina, pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio caro – mėsa (dėl raudonos spalvos). Naudojamas papuošalų ir dekoratyvinių dirbinių gamybai jau keli tūkstančiai metų.
Poveikis: Tai akmuo, kuris padeda susikaupti atliekant kokį nors darbą bei didina produktyvumą, gyvybingumą, kūrybingumą ir iniciatyvumą. Tai – moterų akmuo, nes veikia lytinių liaukų vystimąsi ir funkcionavimą. Šis akmuo stiprina širdies veiklą, gerina kraujo apytaką. Senovėje tikėta, kad šio akmens pagalba, galima sumažinti kraujo spaudimą, temperatūrą ar dantų skausmą. Šio akmens spalva palengvina ir padeda įveikti pyktį. Nešiojant šį akmenį, sunkios užduotys yra vykdomos su džiaugsmu ir atsidavimu. Karneolis skatina tobulėjimą ir žadina kūrybinį potencialą.

Koralas

Spalva: raudona, rausva, rožinė,balta
Zodiakas: Jautis, Svarstyklės, Žuvys
Apie akmenį: Tai vienas iš seniausiai naudojamų organinių mineralų papuošalams gaminti. Koralų papuošalai būna tiek jų pirminės formos, tiek lazdelių, šakelių ar rutuliukų pavidalo. Juvelyriniams dirbiniams naudojami 16 rūšių koralai, iš kurių labiausiai yra vertinami kilmingai atrodantys raudonieji koralai.
Poveikis: Vartojami sergant mažakraujyste, depresija ir stokojant gyvybiškai būtinų medžiagų. Jis rekomenduojamas kaip efektyvi priemonė akių ligoms gydyti. Viduramžiais tikėta, kad šis akmuo stabdo kraujavimą ir mažina karščiavimą, taip pat žmogui suteikia išminties. Koralai – įneša daugiau džiaugsmo į kasdienybę, skatina puoselėti toleranciją, suteikia gyvybinę jėgą. Jie stiprina emocijas ir padeda jas geriau suvokti.

Labradoritas

Spalva: Pilkai juoda
Zodiakas: Avinas, Dvyniai, Liūtas, Mergelė, Skorpionas, Šaulys
Apie akmenį: Tai pilkai juodas, melsvomis, mėlynomis dėmėmis išmargintas mineralas. Jis labai primena povo uodegos plunksnų žvilgesį. Šis mineralas dar yra vadinamas raibuoju arba vaivorykštiniu akmeniu.
Poveikis: Labradoritas - tai skaitybės ir tyrumo simbolis. Jis saugo namus nuo nužiūrėjimo bei nekviestų svečių. Šis akmuo lavina savininko ištvermę, apsaugo nuo įvairių išorinių negatyvių poveikių, dovanoja jo nešiotojui dvasinę ramybę ir padeda susidoroti su dvasiniais skausmais ir neramumais.

Lazuritas

Spalva: mėlyna, tamsiai mėlyna, šviesiai mėlyna
Zodiakas: Mergelė, Šaulys, Vandenis
Apie akmenį: Lazuritas – sėkmės, pasisekimų ir gerovės simbolis. Jis padeda atsikratyti to, ko nereikia ilgai saugoti atmintyje, neša meilę ir draugystę. Daugelyje tautų lazuritas yra vadinamas „meilės akmeniu“ ir yra tikima, kad jis atneša ištikimybę ir santaiką.
Poveikis: Lazurito akmens papuošalus dėvint nėščioms, yra tikima, kad jis apsaugos nuo persileidimo ir padės sėkmingai nėštumo eigai. Šio akmens poveikis kūnui - mažina kraujo spaudimą ir temperatūrą, malšina menstruacinius, galvos skausmus. Pašildyti akmenys padeda gydyti uždegimus ir patinimus.

Malachitas

Spalva: Žalia, tamsiai žalia, juodai žalia, šviesiai žalia, kartais mėlynai arba smaragdiškai žalia
Zodiakas: Jautis, Skorpionas
Apie akmenį: Malachitas, kaip brangakmenis naudojamas labai seniai. Egiptiečiai iš jo gamindavo amuletus, kamėjas, graikai ir romėnai – dekoratyvinius dirbinius. Akmeniui būdingi įvairūs šviesesni ir tamsesni raštai, primena augmenijos pasaulį.
Poveikis: Tikima, kad akmuo ištraukia iš mūsų neigiamą energiją bei padeda suvokti priežastis, kurios sukėlė šias neigiamas vibracijas. Padeda gydyti skrandžio, kasos ir blužnies ligas, stiprina regėjimą, gydo dieglius, įvairius dvasinius sutrikimus, padeda kankinant nemigai, malšima galvos skausmus. Yra svarbu naudotą malachitą, nuplauti švariu vandeniu, nes kitaip jis greitai praras blizgesį, pasidarys matinis ir neišvaizdus.

Mokaitas

Spalva: Tai - viena iš jaspio akmens rūšių, todėl spalvos varijuoja įvairios - gelsva, smėlio, pieno baltumo, ruda, tamsiai ruda, vario, alyvinė, tamsiai alyvinė, pilka
Zodiakas: Avinas, Jautis, Mergelė, Svarstyklės, Skorpionas
Apie akmenį: Mokaitas - stiprybės, energijos, veiklumo ir ryžto suteikiantis akmuo. Tuo pačiu padedantis surasti teisingą kelią ir kryptį. Nuo seno tikėta, kad tai keliautojų akmuo, kelionių metu apsaugodavęs nuo negandų, nelaimių bei ligų. Senovėje buvo tikima, kad mokaitas yra būtent tas akmuo, kuris apsaugos nuo nužiūrėjimo ir užkeikimų.
Poveikis: Mokaitas valo limfinę sistemą, kraują kepenyse ir kasoje, stiprina imuninę sistemą ir žaizdų gijimą, ypač tinkamas nešioti, gyjant po operacijų. Visi jaspio akmenys ir jų rūšys skatina svorio metimą - gabalėlį bet kurio jaspio akmens palaikykite per naktį geriamame vandenyje, o ryte prieš pusryčius šį vandenį išgerkite.

Obsidianas

Spalva: juoda, pilka, juodai ruda, juodai pilka, kartais su sidabriniais ar auksiniais atspindžiais
Zodiakas: Skorpionas, Šaulys, Ožiaragis
Apie akmenį: Pagal senovės indų tikėjimą, būtent šis akmuo, neša žmogaus kūnui Žemės energiją, tobulina žmogaus sielą, gydo jo kūną ir taip suteikia ramybę bei stabilumą.
Poveikis: Obsidianas apsaugo jo savininką nuo neapgalvotos sąjungos sudarymo. Astrologų nuomone – tai Plutono planetos akmuo. Šis akmuo labai teigiamai veikia žmogaus psichiką.

Oniksas

Spalva: Įvairios
Zodiakas: Skorpionas, Ožiaragis
Apie akmenį: Oniksas – oksidų klasės mineralas, chalcedono atmaina, kuris, savo ruožtu, yra kvarco atmaina. Senovėje oniksu buvo vadinami visi lygiai dryžuoti chalcedonai arba kvarcai, vėliau - juodas chalcedonas. Vertingiausias oniksas yra su baltos ir juodos spalvos persisluoksniavimais. Pasitaiko oniksų su rudos, juodos ir baltos spalvų persisluoksniavimais.
Poveikis: Padeda žmonėms, kuriuos lengvai įtakoja kiti, išsiugdyti sveiką pasitikėjimą savimi ir kovoti už savo idėjas ir įsitikinimus. Jis skatina loginį, analitinį mąstymą ir realybės pojūtį. Stiprina regeneraciją, instinktus, laimės pojūtį, padeda nugalėti blogus įpročius, gelbsti nuo nemigos, malšina įvairius skausmus, stiprina imuninę sistemą, klausą.

Peridotas

Spalva: alyvuogių žalumo, garstyčių, gelsvai žalia
Zodiakas: Avinas, Liūtas, Svarstyklės, Šaulys, Žuvys
Apie akmenį: Peridotas yra sėkmės, veiklos, norų išsipildymo ir laimėjimų akmuo. Nešiojant šio akmens papuošalus apsivalo siela, išsilaisvina piktos mintys ir ketinimai, šis akmuo padeda rasti naują kelią, tiek verslo, tiek atliekamų darbų srityje. Taip pat peridotas pritraukia meilę, laimę ir džiaugsmą.
Poveikis: Peridotas gydo nervingumą, lėtina senėjimo procesus, stiprina akis, širdį, plaučius ir kepenis. Peridotas garantuoja ramų ir sveiką miegą, skatina gijimo procesus po infekcijų ir uždegimų, stimuliuoja medžiagų apykaitą.

Perlai

Spalva: balta su įvairiais atspalviais
Zodiakas: Dvyniai, Vandenis, Žuvys
Apie akmenį: Perlai – skaistybės ir tyrumo, ištikimybės simbolis. Jie suteikia ilgaamžiškumą, klestėjimą ir gerą gyvenimą, apsaugo nuo neištikimų draugų ir nuo meilės be atsako kančių. Merginos, nešiojančios perlus - nuolankios ir laimingos, moterys – geros namų šeimininkės ir motinos.
Poveikis: Perlai dovanoja džiaugsmą ir laimę, išmintį ir turtus. Jie suteikia laimingą gyvenimą ir klestėjimą, gelbsti nuo nemalonumų ir nelaimių, saugo jaunystę, grožį, sveikatą. Atstato prarastas jėgas ir padeda išgydyti daugelį ligų. Perlų čakra – gerklė, todėl labiausiai perlai gydo kvėpavimo organų uždegimus. Taip pat tikima, kad perlai šalina meilės negalavimus, stimuliuoja lytinę veiklą, apsaugo akis ir dantis, kepenis, širdį, globoja vaisių motinos įsčiose.

Prehnitas

Spalva: nuo gelsvai žalios iki gaivios mėtų spalvos, pasitaiko ir skaidraus
Zodiakas: Jautis, Svarstyklės, Skorpionas, Vandenis
Apie akmenį: Prehnitas yra pats tikriausias meilės ir atsidavimo akmuo. Jis skatina vidinį žinojimą, palengvina meditacijas, padeda susirasti naujų draugų bei palaikyti tvirtus santykius su mylimu žmogumi.
Poveikis: Šis akmuo padedea suprasti bei sužinoti negalavimų ištakas, gydo inkstų, šlapimo pūslės ir plaučių ligas, krūtinės ir pečių negalavimus.

Rodochrozitas

Spalva: rožinė, avietinė, rausva, rausvai balta
Zodiakas: Vėžys, Liūtas, Mergelė, Skorpionas
Apie akmenį: Tai - meilės ir širdies šilumos akmuo. Padeda atpažinti apgaulę, suaktyvina meilės energiją ir aistrą, numalšina emocinį stresą ir apvalo nuo chaotiškų minčių. Rodochrozitas suaktyvina nuoširdumą, tyrumą, tikrumą, jausmingumą.
Poveikis: Rodochrozito akmuo labai padeda smegenims, širdžiai, kaulams, nervams gydyti. Taip par šis akmuo gydo sutrikusį virškinimą ir žarnyno negalavimus. Nešiojant šio akmens papuošalus jaučiamas lengvumo jausmas, suprantama gyvenimo vertė ir prasmė, skatinamas sąmoningumas, dažnai lydi pakili, gera nuotaika.

Rodonitas

Spalva: Rožinė, mėsos raudonumo, avietinė, raudonai ruda
Zodiakas: Avinas, Svarstyklės
Apie akmenį: Silikatų klasės akmuo, kurio pavadinimas kilęs iš graikiško žodžio rhodos – rožinis.
Poveikis: Akmuo ypač krinta į akis dėl rausvos spalvos ir juodų inkliuzų. Nuo gilios senovės tikėta rodonito magiška galia. Šis akmuo laikytas – džiaugsmo, savigarbos, laimės akmeniu. Tikima, kad rodonitas atgaivina širdį ir pripildo harmonijos bei meilės. Akmuo padeda įveikti kasdieninius sunkumus, ilgiau nešiojant šį akmenį, tampama ramesniais, santūresniais, įgyjama vis daugiau pusiausvyros bei energijos tobulėti patiems bei atskleisti visus savo talentus ir panaudoti visas galimybes. Rodonitas veikia dvasinius procesus, gydo kraujagyslių ligas, šį akmenį rekomenduojama nešioti sergant širdies, ir plaučių ligomis, artritu ir gerklės uždegimu. Norint nešioti rodonitą kaip papuošalą, geriausiai yra tinkami karoliai iš šlifuotų karoliukų.

Rožinis kvarcas

Spalva: Šviesiai rausva iki rožinio raudonumo
Zodiakas: Jautis, Vėžys
Apie akmenį: Rožinis kvarcas, tai viena iš kvarco atmainų. Šiam silicio oksidui spalvą suteikia titano, geležies arba magnio priemaišos. Nepatariama akmens ilgai laikyti tiesioginėje saulės šviesoje, nes jo spalvos gali išblukti.
Poveikis: Tai - meilės akmuo. Šio akmens energija ir raminanti spalva padeda atgauti pasitikėjimą, pajusti artimo meilę, pamiršti nuoskaudas. Šis akmuo, skleisdamas meilę, toleranciją ir gerumą, išsklaido baimes, stresą, pesimizmą, įkyrias mintis. Nešiojamas kišenėje, rožinis kvarcas esant stresinėms situacijoms, padeda būti šaltakraujiškiems ir su tolerancija bei geranorišku nusiteikimu, įveikti sunkumus. Trumpa meditacija su šiuo akmeniu padeda išmokti veikti aplinką, pasitelkus švelnumą ir meilę. Ilgainiui susikaupusi baimė, rūpesčiai ir pyktis patys išsisklaidys ir užleis vietą pasitenkinimui savimi. Šis akmuo ramina, atpalaiduoja ir valo aurą. Tikima, kad rožinis kvarcas padeda odai, kaulams, plaučiams, nervams ir kraujo apykaitai. Šis akmuo priskiriamas širdies ir saulės rezginio čakroms.

Sodalitas

Spalva: Mėlyna, tamsiai mėlyna, mėlynai balta, melsva
Zodiakas: Mergelė, Šaulys, Vandenis
Apie akmenį: Sodalitas skatina racionalų ir tvirtą mąstymą. Šis akmuo ypač tinkamas žmonėms, kurie ieško harmonijos savyje ir aplinkoje. Šis akmuo padeda susidėlioti mintis ir tiesas, siekti savo įsitikinimų ir ambicijų patenkinimo, išsilaisvinti iš baimių ir kaltės jausmo bei sustiprinti savo vidinį pasaulį.
Poveikis: Sodalitas - gerklės ir balso stygų "gydytojas". Šis akmuo ypač tinkamas nešioti, kuomet jaučiate gerklės skausmus, balso stygų pertempimą. Labai tinkamas naudoti užkimus. Sodalito akmuo skatina skysčių perdirbimą kūne ir jų pertekliaus pašalinimą iš organizmo, žemina kraujospūdį. Ypač tinkamas naudoti hiperaktyviems žmonėms.

Saulės akmuo

Spalva: Gelsva, pastelinė gelsva, pastelinė oranžinė, pastelinė ruda, šviesiai rusva
Zodiakas: Avinas, Liūtas, Mergelė, Svarstyklės, Vandenis
Apie akmenį: Saulės akmuo pritraukia saulės energiją, suteikia optimizmo ir pasitikėjimo savimi, suaktyvina valią, gyvybingumą, džiaugsmą. Tai geros nuotaikos, pritraukiantis sėkmę akmuo. Siejamas su saule dėl aukso dulkių švytėjimo akmenyje. Tai galingas akmuo, kuris išvaiko baimes ir slopina depresiją.
Poveikis: Saulės akmuo ypač tinkamas žmonėms, kurie turi problemų dėl kepenų, inkstų ligų, pas kuriuos yra sutrikusi virškinimo sistema. Pagerina savijautą, palengvina negalavimus. Tai ir seksualumą aktyvinantis akmuo. Skatina vaisingumą. Padeda prie reumatinių susirgimų.

Tigro akis

Spalva: Aukso geltonumo, auksinio rudumo, raudonai ruda
Zodiakas: Dvyniai, Skorpionas, Šaulys
Apie akmenį: Šiai akmenų grupei yra būdingas akies vyzdžio efektas. Tai kvarco grupės akmenys. Nuo senovės buvo tikima, kad tigro akies ar sakalo akies akmenys globoja bei saugo jo turėtoją, todėl buvo nešiojami kaip talismanai.
Poveikis: Šie akmenys malšina astmos priepuolius, stiprina regėjimą. Tigro akis išlaisvina iš pavyduliavimo kančių, stimuliuoja gyvybinį organizmo tonusą.

Topazas

Spalva: Bespalvis, geltonas, rausvas, oranžinis, gelsvas
Zodiakas: Dvyniai, Liūtas, Mergelė, Svarstyklės, Šaulys
Apie akmenį: Žmonės topazą žino ir pažįsta jau daug amžių. Tai - silikatų klasės mineralas, kurio pavadinimas kilęs iš Topazo (Topazios) salos Raudonojoje jūroje, kur pirmąsyk rastas (dabar tai – Zebergeno sala). Gali būti įvairiausių spalvų – oranžinės, geltonos, rudos, šviesiai mėlynos, bespalvės, baltos, šviesiai purpurinės (violetinės), žaliai-melsvos.
Poveikis: Tikima įvairiomis šio mineralo galiomis - vyrams topazai suteikia išminties, kilniadvasiškumo bei proto, o moterims – grožio, apsaugo nuo nevaisingumo.

Turmalinas

Spalva: alyviniė, rožinė, rausva, vyšninė, raudona, žalia, geltona, ruda, juoda, melsva, turkio, samanų žalumo
Zodiakas: Dvyniai, Liūtas, Svarstyklės, Šaulys, Ožiaragis
Apie akmenį: Turmalinas yra išskirtinis akmuo, kuriame galime pamatyti didžiulę spalvų įvairovę, neretai net viename akmenyje. Tai - dvasios saugumo, tvirtumo ir apsigynimo akmuo. Turmalinas padeda realizuoti užmirštas idėjas ir tikslus, padeda siekti dvasinės laisvės, skatina ištikimybę, atsakomybę, suteikia atvirumo ir tolerancijos.
Poveikis: Turmalino akmuo padeda nustatyti ribą tarp jūsų ir piktą linkinčių žmonių bei padeda neįsileisti ir apsiginti nuo nepageidaujamos energijos. Šis akmuo padeda būti neutraliu, mažina neigiamas mintis, slopina depresiją. Ramina, slopina skausmus, neutralizuoja neigiamą spinduliavimą. Turmalinas stiprina širdį, tvarko žarnyną, gydo depresiją.

Unakitas

Spalva: Žalia spalva su oranžinės, raudonos ar rudos spalvos gijų intarpais
Zodiakas: Dvyniai, Svarstyklės, Skorpionas, Žuvys
Apie akmenį: Šis akmuo ypač tinkamas tada, kai reikia įveikti nesėkmes, ligas, nuovargį bei stresines situacijas. Jis padeda suvokti realybę, įvertinti situaciją, priimti sprendimus, ugdyti kantrybę ir teisingai įvertinti save. Unakitas skatina bendradarbiavimą bei stiprina asmeninę galią, pakelia nuotaiką ir padeda atsigauti, sustiprina įžvalgumą. Labiausiai aktyvuoja širdies veiklą.
Poveikis: Unakito akmuo padeda pasiekti harmoniją tarp dvasios ir kūno, grąžina savininkui ramybę, pašalindamas psichologinius barjerus. Šis akmuo skatina optimistinę pasaulėžiūrą bei pakelia nuotaiką.

Zoisitas

Spalva: Žalia, smaragdo žalia, pilkai žalia, alyvinė, violetinė, gelsvai žalia
Zodiakas: Dvyniai, Liūtas, Šaulys, Vandenis, Žuvys
Apie akmenį: Zoisitas yra akmuo, padedantis susikaupti, susikoncentruoti ir įsigilinti į bet kurį atliekamą darbą. Padeda valdyti emocijas, nervingumą ir išgąstį. Tai - tingumą varantis ir naikinantis akmuo. Tikima, kad zoisito akmuo padeda tiems, kurie daug mokosi ir ruošiasi svarbiems iššūkiams. Nuo senovės buvo galvojama, kad zoisitas yra vienas galingiausių žmogaus energetinio lauko stiprintojų.
Poveikis: Zoisitas normalizuoja širdies veiklą bei mažina širdies permušimų skaičių iki normalaus, stimuliuoja medžiagų apykaitą, stiprina kaulus, dantis. Gydo ligas, susijusias su kraujo tekėjimu venomis.

Žadeitas

Spalva: Žalia, žaliai balta, žaliai rausva, žaliai gelsva
Zodiakas: Vėžys, Svarstyklės, Žuvys
Apie akmenį: Tai - išminties ir kuklumo simbolis. Šis akmuo palankiai veikia žmogaus kūną ir protą, suteikdamas fizinėms ir dvasinėms jėgoms pusiausvyrą.
Poveikis: Papuošalai su žadeito akmeniu turi stiprios galios, padeda jų savininkams lengvai susipažinti su priešingos lyties asmenimis. Žadeitas gerina jo savininko gyvenimą ir apsaugo jį nuo piktų akių. Šis akmuo palengvina emocinę iškrovą, gimdo sieloje laimės pojūtį, padeda sudaryti pelningus sandėrius.