Agatas, Akvamarinas, Amazonitas, Ametistas, Apatitas, Avantiūrinas, Chiastolitas, Citrinas, Fluoritas, Granatas, Hematitas, Hovlitas, Jaspis, Karneolis, Koralas, Labradoritas, Lazuritas, Malachitas, Mokaitas, Obsidianas, Oniksas, Peridotas, Perlai, Prehnitas, Rodochrozitas, Rodonitas, Rožinis kvarcas, Sodalitas, Saulės akmuo, Tigro akis, Topazas, Turmalinas, Unakitas, Zoisitas, Žadeitas.

Agatas

Spalva: Įvairios
Zodiakas: Jautis, Dvyniai, Mergelė
Apie akmenį: Tai vienas iš seniausiai naudojamų mineralų žemėje – daugiau nei 8000 m. Agatai visuomet spalvoti, dažniausiai pilkų, pilkai mėlynų ir baltų atspalvių, mėlynai balti, mėlyni, šviesiai rausvi, kreminio baltumo, rausvi, retkarčiais žaliai mėlyni, raudonai mėlyni, raudonai rudi, rudi, geltonai rudi, oranžiniai iki pilkai juodų, taip pat yra randama ir žalsvų agatų. Agatas išsiskiria nuostabia piešinių įvairove. Dėl savitos sudėties ir sandaros šis mineralas nuo neatmenamų laikų buvo naudojamas papuošalams gaminti. Agatų piešiniuose galima įžiūrėti gūdų mišką, fantastišką povandeninį pasaulį, kartais – net pačius netikėčiausius siužetus – portretus.
Poveikis: Agatas slopina skausmus, rekomenduojamas nešioti apsisaugant nuo epilepsijos priepuolių bei nemigos. Agatas yra labai gerai žinomas ir kaip "streso akmuo". Manoma, kad jis gali turėti raminamųjų ir atpalaiduojančių savybių, todėl dažnai nešiojamas (ypač vėrinio pavidalu), kaip raminamoji priemonė stresui mažinti. Be to, agatas dažnai naudojamas kaip apsauginis akmuo amuletams gaminti, tikima, kad jis gali atstumti neigiamą energiją ir palinkėtas blogas mintis.

Akvamarinas

Spalva: nuo blyškiai melsvos, melsvos iki žalsvai melsvos spalvos
Zodiakas: Avinas, Jautis, Dvyniai, Svarstyklės, Žuvys
Apie akmenį: Akvamarinas skatina dvasinį augimą, intuiciją, aiškiaregystę, kartu suteikdamas teisingumą, tikslingumą, ištvermę, sėkmę tik sąžiningiems ir dvasingiems žmonėms. Šis akmuo padeda įveikti emocinę sumaištį, įžvelgti mus supančios aplinkos giluminę esmę, mažiau vertinti kitus ir būti tolerantiškesniu. Akvamarinas stiprina dvasią ir atskleidžia apgaules, skatina tinkamai pradėtų reikalų įgyvendinimą, saugo tikrą draugystę ir meilę, pakelia nuotaiką. Nuo senovės laikoma, jog akvamarinas sustiprina nuojautą, gelbsti santuoką ir sužadėtuves, padeda pritrūkus drąsos ar laimės. Akvamarinas gali padėti išlaikyti sėkmingus santykius santuokoje.
Poveikis: Akvamarinas yra akmuo, pasižymintis nuostabiomis metafizinėmis savybėmis, idealiai tinkantis visiems, ieškantiems apsaugos, geresnio bendravimo ir ramybės jausmo. Šis raminantis akmuo gali padėti sumažinti stresą ir nerimą, taip pat sustiprinti protinį aiškumą ir susikaupimą. Jo apsauginė energija gali padėti apsisaugoti nuo neigiamos energijos, taip pat skatinti emocinį gijimą. Taip pat žinoma, kad akvamarinas teigiamai veikia gerklės čakrą, gerina bendravimą ir saviraišką. Šis akmuo normalizuoja hipofizės ir skydliaukės darbą, hormonų veiklą, stiprina imuninę sistemą, kepenis, blužnį, inkstus, ramina nervinius priepuolius. Taip pat saugo nuo užmaršumo, kaulų ligų, arterijų kalkėjimo, daro poveikį kvėpavimo takų, balso stygų uždegimams, palengvina alergijas (šienligę).

Amazonitas

Spalva: Žalias, žalsvas, melsvai žalias, rusvas, rudai geltonas
Zodiakas: Vėžys, Mergelė, Vandenis, Žuvys
Apie akmenį: Tai - ramybės, išminties ir širdies skausmus slopinantis akmuo. Amazonitas "nugesina" blogą nuotaiką, apramina nervus ir suteikia dvasinės ramybės. Suteikia vilties, ištvermės ir kantrybės, padeda priimti sunkius sprendimus. Nešiojant šį akmenį mažėja susierzinimas, nusivylimas, gerėja nuotaika, atsiranda optimizmas ir pozityvus mąstymas.
Poveikis: Amazonito raminanti žalia spalva skatina pusiausvyrą ir harmoniją, sukuria ramybės ir pastovumo jausmą. Šis akmuo taip pat žinomas dėl savo gebėjimo pagerinti bendravimo įgūdžius, leidžiančius išreikšti save aiškiai ir užtikrintai. Jo dvasinės savybės įkvepia kūrybai ir naujoms idėjoms, kurios padeda pasinaudoti vidiniu įkvėpimu ir atsiskleisti visam susikaupusiam potencialui. Amazonitas stiprina ir atpalaiduoja nervų sistemą, spazmus, skatina kalcio apykaitą ir jo pasisavinimą, padeda išvengti osteoporozės.

Ametistas

Spalva: Melsvai rausvas, raudonai violetinis
Zodiakas: Mergelė, Skorpionas, Šaulys, Žuvys
Apie akmenį: Tai viena iš pačių gražiausių ir vertingiausių kvarco atmainų. Kartais ametistas yra melsvai rausvas, kartais – raudonai violetinis. Jau nuo gilios senovės apie ametistus buvo pasakojama daug legendų. Tikėjimas apie šio akmens turimas savybes sukliudyti nuo apsvaigimo bei apsaugoti nuo beprotiškų aistrų keliavo iš tautos į tautą. Per Bibliją ametistas įsitvirtino krikščioniškoje simbolikoje ir tapo vienais iš labiausiai Bažnyčios hierarchų vertinamų brangakmenių. Katalikiškose šalyse buvo tradicija kardinolui įšventinimo proga įteikti žiedą su ametistu, todėl šis akmuo dar yra vadinama vyskupų akmeniu. Žiede esantis ametistas simbolizuoja dvasingumą ir tyrumą. Ametistas švelnina net užkietėjusias sielas ir padeda geraširdžiams savo harmoningais virpesiais. Naudodami ametistą kaip akmenį, papuošalą arba dovaną kitiems asmenims, tai darykite su gerais ketinimais ir skaidriomis mintimis.
Poveikis: Manoma, kad ametistas skatina dvasinį augimą ir stiprina ryšį su aukštesne sąmone. Šis galingas akmuo taip pat gali padėti nuraminti protą, sumažinti nerimą ir suteikti ramybės bei harmonijos jausmą. Nesvarbu, ar ieškote apsaugos nuo neigiamų energijų, ar tiesiog norite pagilinti savo dvasinę praktiką, ametistas yra puikus pasirinkimas. Ametistas padeda gydyti neuralgiją ir nemigą, stiprina valią, gydo medžiagų apykaitos ligas. Ametistas skatina dvasinį ir kūrybinį mąstymą, ramina mintis, labai tinka meditacijai. Šis mineralas įneša šviesos į neaiškias problemas ir padeda mums pereiti iš protinio į dvasinį lygmenį, pagerina mūsų sapnų kokybę bei dovanoja ramų, gilų miegą.

Apatitas

Spalva: Nuo melsvos iki žaliai melsvos spalvos, mėlyna, žaliai mėlyna, žydrai mėlyna, smaragdo spalvos
Zodiakas: Dvyniai, Vandenis
Apie akmenį: Apatito akmuo rekomenduojamas pervargusiems, dažnai patiriantiems stresą žmonėms, nes yra tikima, kad apatito akmuo yra tikras energijos užtaisas. Šis akmuo aktyviną saviraišką, kūrybiškumą, padeda save realizuoti ir teigimai, be streso, atskleisti savo asmenybę. Šis akmuo padeda apsispręsti ir priimti tinkamą sprendimą, atsisakant to, kas vargina, nebeteikia džiaugsmo ar nesuteikia naudos.
Poveikis: Apatito akmuo stiprina imuninę sistemą, ramina nervinius priepuolius, mažina stresą. Stiprina raumenis, gerina nuotaiką, stabilizuoja kraujospūdį.

Avantiūrinas

Spalva: Balta, gelsva, geltona, ruda, žalia, žalsva
Zodiakas: Jautis, Vėžys
Apie akmenį: Tai kvarco atmaina, kurioje yra daug kitų, tolygiai išsidėsčiusių mineralų intarpų. Būna baltos, rožinės, geltonos, vyšninės, žalios, mėlynos spalvų.
Poveikis: Avantiūrinas suaktyvina žmogaus jausmus, pakelia nuotaiką užplūdus liūdesiui. Stiprina imunitetą, padeda, jei vargina lėtiniai skausmai. Tinkamas akmuo vyresnio amžiaus žmonėms. Gydo žarnyno veiklos sutrikimus, depresinę būklę, silpstantį regėjimą.

Chiastolitas

Spalva: Ruda/juoda
Zodiakas: Svarstyklės
Apie akmenį: Šio akmens pavadinimas kilęs pagal skerspjūvyje matomą būdingą „kryžių“, todėl jau nuo gilios senovės buvo naudojamas amuletams gaminti. Tai – silikatų klasės mineralas, andalūzito atmaina.
Poveikis: Chiastolitas ugdo nuovokumą, apsaugo nuo gyvenimo blogybių ir neapgalvotų poelgių.

Citrinas

Spalva: Geltona, geltonai ruda, citrinos geltonumo, geltonai oranžinė
Zodiakas: Dvyniai, Liūtas, Mergelė
Apie akmenį: Citrinas dažnai vadinamas „gausos akmeniu“, nes manoma, kad jis pritraukia į gyvenimą turtus, sėkmę ir gerovę. Teigiama, kad šis akmuo didina finansinę ir materialinę gerovę, skatina dosnumą ir padeda išreikšti troškimus bei tikslus. Dėl savo čakrinių energijos valymo savybių, citrinas gali padėti išlaisvinti neigiamą energiją ir skatinti bendrą gerovę, palaikyti emocinį gijimą ir pusiausvyrą. Citrinų būna įvairių – nuo auksinio, skaidraus iki matinio, rudo atspalvio
Poveikis: Citrinas savo auksine šviesa išjudina visą fizinį kūną, suteikia gyvybinių jėgų ir persmelkia teigiama energija. Tikima, kad jis padeda esant blogam virškinimui, vidurių užkietėjimui, inkstų ir šlapimo pūslės infekcijoms, o taip pat teigiamai veikia kasą ir kepenis. Citrinas stiprina ir fizinį, ir astralinį kūną, sveikatą. Jei jautrūs ir lengvai pažeidžiami žmonės nešios šį akmenį prie kūno, jis saugos juos ir suteiks jaukumo bei saugumo jausmą. Tai – kasdieniniame gyvenime jėgų teikiantis akmuo, kuris ypač tinka siekiant žemiškų tikslų, pavyzdžiui – išsilavinimo, laikant egzaminus, komercinėje veikloje ar padeda susikaupti maldoje.

Fluoritas

Spalva: Įvairios, nuo mėlynai žalios iki violetiškai raudonos
Zodiakas: Mergelė, Vandenis, Žuvys
Apie akmenį: Fluoritas nepaprastai įvairių spalvų akmuo, dažniausiai aptinkamas kartu su daugeliu rūdinių mineralų. Fluoritas būna visų vaivorykštės spalvų. Nuo rožinės, raudonos, aukso geltonumo, smaragdo žalumo, turkio iki raudonai violetinių kristalų, taip pat pasitaiko ir įvairiaspalvių, dryžuotų atmainų. Egzistuoja ir bespalvė, skaidri atmaina – optinis fluoritas.
Poveikis: Fluoritas yra akmuo, turintis savybių, galinčių suteikti apsaugą ir apsivalymą. Šio akmens apsauginė energija gali padėti apsisaugoti nuo negatyvo, kartu skatindama protinį aiškumą ir susikaupimą. Fluorito valymo energija gali padėti išvalyti neigiamą energiją iš organizmo, skatinti emocinį gijimą ir pusiausvyrą. Fluoritas ramina nervų sistemą, gydo širdies ligas. Šis akmuo skatina dvasinį ir mentalinį vystymąsi, padeda būti pačiu savimi ir pasirinkti tinkamiausią kelią. Suteikia didesnę atsakomybę už savo sprendimus, skatina intuiciją ir pasitikėjimą. Šis akmuo ypač rekomenduotinas mokiniams ir studentams, visiems besimokantiems, nes padeda susikoncentruoti ir siekti užsibrėžto tikslo. Fluoritas gali pagelbėti, kai kamuoja infekcijos, virusai, kvėpavimo takų ligos, sinusitas, artritas, reumatas.

Granatas

Spalva: raudona, rudai raudona, violetiniai raudona, juodai raudona, vyšninė
Zodiakas: Avinas, Liūtas, Skorpionas, Ožiaragis, Vandenis
Apie akmenį: Jau nuo senų senovės granatas buvo mėgiamiausias pusbrangis akmuo. Tai meilės, šlovės, atkaklumo ir ištikimybės simbolis, atnešantis sielai džiaugsmo, ugdantis žmoguje narsą, sukeliantis seksualumą bei padedantis nuspėti ateitį. Granatas įkūnija dvasines meilės, ištikimybės ir įsipareigojimo savybes. Jo giliai raudonas atspalvis yra aistros ir atsidavimo simbolis, o jo energija skatina sąžiningumą ir nuoširdumą santykiuose. Granatas yra galingas akmuo, padedantis stiprinti ryšius tarp partnerių, ugdyti pasitikėjimą ir tarpusavio supratimą. Nešiodami ar turėdami su savimi granatą, galime pagilinti ryšį su savo artimaisiais ir ryžtis visą gyvenimą trunkančiai augimo ir meilės kelionei.
Poveikis: Granatas sužadina gyvybines organizmo jėgas, malšina pyktį, nubaido juodas mintis, linksmina sielą ir dovanoja draugystę. Šis akmuo saugo savininką nuo nelaimių, gydo širdį ir smegenis, sielą ir kūną. Tai - ypač maldai tinkamas akmuo, padedantis suikaupti ir nusiraminti. Šis akmuo taip pat apsaugo nuo nužiūrėjimų ir burtų, apsaugo nuo neištikimybės, žadina meilės aistrą, sužadina geismus. Papuošalai su šiuo akmeniu dovanojami kaip draugystės ir dėkingumo ženklas.

Hematitas

Spalva: Juodas, sidabro spalvos
Zodiakas: Avinas, Skorpionas
Apie akmenį: Šlifuojant, šis juodas sidabru blizgantis, geležies turintis akmuo parodo savo tikrąją spalvą, nes šlifavimo vanduo nusidažo kruvinai. Todėl jis vadinamas kraujo akmeniu (haima – graikiškai „kraujas“)
Poveikis: Tai – sveikatos akmuo. Hematitas priklauso akmenims, kuriuos pastaruoju metu atrandame iš naujo. Tikima, kad hematitas skatina kraujo susidarymą bei atsinaujinimą, o tai yra ypač svarbu šiuolaikiniame gyvenime. Susirgus arba po ligos jis spartina gijimo procesą, stiprina kūną. Hematitas veikia aktyvinančiai ir stiprinančiai, todėl labai padeda po operacijų. Jis skatina gijimą po ligų, taip pat stiprina valią bei atsparumą.

Hovlitas

Spalva: Balta su pilkomis gijomis
Zodiakas: Žuvys, Dvyniai, Liūtas, Skorpionas, Šaulys, Ožiaragis
Apie akmenį: Dvasinės hovlito savybės: Hovlitas yra žinomas dėl savo raminamosios energijos, todėl jis yra puikus akmuo, naudojamas medituojant, patiriant stresą ar nerimą. Šis akmuo gali padėti nuraminti protą, prigesinti emocijas ir suteikti ramybės jausmą.
Poveikis: Hovlitas mažina stresą, suteikia ramybę. padeda pačiam suprasti ir kurti savo gyvenimą, kontroliuoti savo veiksmus. Tai galingas gero ir kokybiško miego pagalbininkas, padedanti žmonėms ramiai ir komfortabiliai išsimiegoti. Hovlitas padeda suprasti ir gilinti supratimą apie dvasinę sferą, skatinant didesnį dvasinį augimą ir vystymąsi. Tai galingas savikontrolės akmuo.

Jaspis

Spalva: Įvairios
Zodiakas: Avinas, Mergelė, Svarstyklės, Skorpionas, Šaulys
Apie akmenį: Labai paplitusi masyvi smulkiagrūdė ir didelio tankio kvarco uoliena su gana gausiomis priemaišomis. Jaspiai būna įvairiausių spalvų, o skirtingų spalvų priemaišos kaip tik ir suteikia uolienai nepaprastą įvairovę. Jaspio spalvos kartais susimaišo taip, kad sukuria pasakiškus paveikslus. Šviesiai pilkame jaspio luite galime pamatyti lygumą, apaugusią žemais krūmais arba du ežerus, atskirtus nedidele sąsmauka, kuri susilieja su debesuotu dangumi. Dažniausiai jaspiai būna raudonos spalvos, violetiniai raudoni, geltoni, žali, balti, rudi.
Poveikis: Jaspio akmuo padeda išlaikyti pusiausvyrą ir jėgą tiek emociškai, tiek fiziškai. Tai sustiprina emocinį stabilumą ir įžeminimą, skatina vidinės ramybės ir gerovės jausmą. Taip pat šis akmuo ,manoma, kad padidina fizinę ištvermę ir tvirtumą, todėl yra idealus akmuo sportininkams ar tiems, kurie užsiima fizine veikla. Jaspis padeda gydyti inkstus ir šlapimo pūslę, stabdo kraujavimą ir hemoroidų susidarymą, gerina skrandžio, žarnyno ir kepenų veiklą, padeda sergant podagra. Apsaugo nuo svaigimo, žadina apetitą, gydo moteriškus negalavimus.

Karneolis

Spalva: Nuo rudžių rudumo iki sodriai raudonos spalvos
Zodiakas: Avinas, Vėžys, Liūtas, Mergelė
Apie akmenį: Karneolis gali pašalinti stresą ir spaudimą, sustiprinti meilę ir lojalumą, skatinti drąsą ir pasitikėjimą. Jis ypač tinka silpniems ir sergantiems.
Dvasinės karneolio savybės: šio akmens energiją subalansuojančios savybės gali padėti pašalinti psichinę įtampą ir stresą, skatinant didesnį kūno ir proto harmonijos ir pusiausvyros jausmą. Taip pat manoma, kad karneolis sustiprina meilės ir lojalumo jausmus, kartu įkvepia drąsos ir skatina pasitikėjimą bei ryžtą.
Poveikis: Tai akmuo, kuris padeda susikaupti atliekant kokį nors darbą bei didina produktyvumą, gyvybingumą, kūrybingumą ir iniciatyvumą. Tai – moterų akmuo, nes veikia lytinių liaukų vystimąsi ir funkcionavimą. Šis akmuo stiprina širdies veiklą, gerina kraujo apytaką. Senovėje tikėta, kad šio akmens pagalba, galima sumažinti kraujo spaudimą, temperatūrą ar dantų skausmą. Šio akmens spalva palengvina ir padeda įveikti pyktį. Nešiojant šį akmenį, sunkios užduotys yra vykdomos su džiaugsmu ir atsidavimu. Karneolis skatina tobulėjimą ir žadina kūrybinį potencialą.

Koralas

Spalva: raudona, rausva, rožinė,balta
Zodiakas: Jautis, Svarstyklės, Žuvys
Apie akmenį: Tai vienas iš seniausiai naudojamų organinių mineralų papuošalams gaminti. Koralų papuošalai būna tiek jų pirminės formos, tiek lazdelių, šakelių ar rutuliukų pavidalo. Juvelyriniams dirbiniams naudojami 16 rūšių koralai, iš kurių labiausiai yra vertinami kilmingai atrodantys raudonieji koralai.
Poveikis: Nešiojamas sergant mažakraujyste, depresija ir stokojant gyvybiškai būtinų medžiagų. Jis rekomenduojamas kaip efektyvi priemonė akių ligoms gydyti. Viduramžiais tikėta, kad koralas stabdo kraujavimą ir mažina karščiavimą, taip pat žmogui suteikia išminties. Koralai – įneša daugiau džiaugsmo į kasdienybę, skatina ir puoselėja toleranciją, suteikia gyvybinę jėgą. Jie stiprina emocijas ir padeda jas geriau suvokti.

Labradoritas

Spalva: Pilkai juoda
Zodiakas: Avinas, Dvyniai, Liūtas, Mergelė, Skorpionas, Šaulys
Apie akmenį: Tai pilkai juodas, melsvomis, mėlynomis dėmėmis išmargintas mineralas. Jis labai primena povo uodegos plunksnų žvilgesį. Šis mineralas dar yra vadinamas raibuoju arba vaivorykštiniu akmeniu.
Poveikis: Labradoritas - tai skaitybės ir tyrumo simbolis. Jis saugo namus nuo nužiūrėjimo bei nekviestų svečių. Šis akmuo lavina savininko ištvermę, apsaugo nuo įvairių išorinių negatyvių poveikių, dovanoja jo nešiotojui dvasinę ramybę ir padeda susidoroti su dvasiniais skausmais ir neramumais.

Lazuritas

Spalva: mėlyna, tamsiai mėlyna, šviesiai mėlyna
Zodiakas: Mergelė, Šaulys, Vandenis
Apie akmenį: Lazuritas – sėkmės, pasisekimų ir gerovės simbolis. Jis padeda atsikratyti to, ko nereikia ilgai saugoti atmintyje, neša meilę ir draugystę. Daugelyje tautų lazuritas yra vadinamas „meilės akmeniu“ ir yra tikima, kad jis atneša ištikimybę ir santaiką.
Poveikis: Lazurito akmens papuošalus dėvint nėščioms, yra tikima, kad jis apsaugos nuo persileidimo ir padės sėkmingai nėštumo eigai. Šio akmens poveikis kūnui - mažina kraujo spaudimą ir temperatūrą, malšina menstruacinius, galvos skausmus. Pašildyti akmenys padeda gydyti uždegimus ir patinimus.

Malachitas

Spalva: Žalia, tamsiai žalia, juodai žalia, šviesiai žalia, kartais mėlynai arba smaragdiškai žalia
Zodiakas: Jautis, Skorpionas
Apie akmenį: Malachitas, kaip brangakmenis naudojamas labai seniai. Egiptiečiai iš jo gamindavo amuletus, kamėjas, graikai ir romėnai – dekoratyvinius dirbinius. Akmeniui būdingi įvairūs šviesesni ir tamsesni raštai, primena augmenijos pasaulį.
Poveikis: Tikima, kad akmuo ištraukia iš mūsų neigiamą energiją bei padeda suvokti priežastis, kurios sukėlė šias neigiamas vibracijas. Padeda gydyti skrandžio, kasos ir blužnies ligas, stiprina regėjimą, gydo dieglius, įvairius dvasinius sutrikimus, padeda kankinant nemigai, malšima galvos skausmus. Yra svarbu naudotą malachitą, nuplauti švariu vandeniu, nes kitaip jis greitai praras blizgesį, pasidarys matinis ir neišvaizdus.

Mokaitas

Spalva: Tai - viena iš jaspio akmens rūšių, todėl spalvos varijuoja įvairios - gelsva, smėlio, pieno baltumo, ruda, tamsiai ruda, vario, alyvinė, tamsiai alyvinė, pilka
Zodiakas: Avinas, Jautis, Mergelė, Svarstyklės, Skorpionas
Apie akmenį: Mokaitas - stiprybės, energijos, veiklumo ir ryžto suteikiantis akmuo. Tuo pačiu padedantis surasti teisingą kelią ir kryptį. Nuo seno tikėta, kad tai keliautojų akmuo, kelionių metu apsaugodavęs nuo negandų, nelaimių bei ligų. Senovėje buvo tikima, kad mokaitas yra būtent tas akmuo, kuris apsaugos nuo nužiūrėjimo ir užkeikimų.
Poveikis: Mokaitas valo limfinę sistemą, kraują kepenyse ir kasoje, stiprina imuninę sistemą ir žaizdų gijimą, ypač tinkamas nešioti, gyjant po operacijų. Visi jaspio akmenys ir jų rūšys skatina svorio metimą - gabalėlį bet kurio jaspio akmens palaikykite per naktį geriamame vandenyje, o ryte prieš pusryčius šį vandenį išgerkite.

Obsidianas

Spalva: juoda, pilka, juodai ruda, juodai pilka, kartais su sidabriniais ar auksiniais atspindžiais
Zodiakas: Skorpionas, Šaulys, Ožiaragis
Apie akmenį: Pagal senovės indų tikėjimą, būtent šis akmuo, neša žmogaus kūnui Žemės energiją, tobulina žmogaus sielą, gydo jo kūną ir taip suteikia ramybę bei stabilumą.
Poveikis: Obsidianas apsaugo jo savininką nuo neapgalvotos sąjungos sudarymo. Astrologų nuomone – tai Plutono planetos akmuo. Šis akmuo labai teigiamai veikia žmogaus psichiką. Snaiginis obsidianas gali padėti pasiekti didesnį vidinės pusiausvyros ir harmonijos jausmą, skatinti emocinę gerovę ir stabilumą. Jo centruojanti energija gali padėti jaustis labiau įsitvirtinusiam ir būti tvirtam dabartiniu momentu, skatinant didesnį susikaupimo ir aiškumo jausmą. Akmens pagalbinės savybės padeda lengviau ir atspariau įveikti sudėtingus momentus.

Oniksas

Spalva: Įvairios
Zodiakas: Skorpionas, Ožiaragis
Apie akmenį: Oniksas – oksidų klasės mineralas, chalcedono atmaina, kuris, savo ruožtu, yra kvarco atmaina. Senovėje oniksu buvo vadinami visi lygiai dryžuoti chalcedonai arba kvarcai, vėliau - juodas chalcedonas. Vertingiausias oniksas yra su baltos ir juodos spalvos persisluoksniavimais. Pasitaiko oniksų su rudos, juodos ir baltos spalvų persisluoksniavimais.
Poveikis: Padeda žmonėms, kuriuos lengvai įtakoja kiti, išsiugdyti sveiką pasitikėjimą savimi ir kovoti už savo idėjas ir įsitikinimus. Jis skatina loginį, analitinį mąstymą ir realybės pojūtį. Stiprina regeneraciją, instinktus, laimės pojūtį, padeda nugalėti blogus įpročius, gelbsti nuo nemigos, malšina įvairius skausmus, stiprina imuninę sistemą, klausą.

Peridotas

Spalva: alyvuogių žalumo, garstyčių, gelsvai žalia
Zodiakas: Avinas, Liūtas, Svarstyklės, Šaulys, Žuvys
Apie akmenį: Peridotas yra sėkmės, veiklos, norų išsipildymo ir laimėjimų akmuo. Nešiojant šio akmens papuošalus apsivalo siela, išsilaisvina piktos mintys ir ketinimai, šis akmuo padeda rasti naują kelią, tiek verslo, tiek atliekamų darbų srityje. Taip pat peridotas pritraukia meilę, laimę ir džiaugsmą.
Poveikis: Peridotas yra akmuo, turintis dvasinių savybių, kurios ir apsaugo, ir paguodžia. Jo apsauginė energija gali padėti apsisaugoti nuo neigiamo poveikio bei skatinti saugumo ir pasitikėjimo jausmą. Tai taip pat suteikia gerą sveikatą, ramų miegą ir ramybę santykiams, subalansuodama emocijas ir protą. Peridotas gydo nervingumą, lėtina senėjimo procesus, stiprina akis, širdį, plaučius ir kepenis. Peridotas garantuoja ramų ir sveiką miegą, skatina gijimo procesus po infekcijų ir uždegimų, stimuliuoja medžiagų apykaitą.

Perlai

Spalva: balta su įvairiais atspalviais
Zodiakas: Dvyniai, Vandenis, Žuvys
Apie akmenį: Perlai – skaistybės ir tyrumo, ištikimybės simbolis. Jie suteikia ilgaamžiškumą, klestėjimą ir gerą gyvenimą, apsaugo nuo neištikimų draugų ir nuo meilės be atsako kančių. Merginos, nešiojančios perlus - nuolankios ir laimingos, moterys – geros namų šeimininkės ir motinos.
Poveikis: Perlai dovanoja džiaugsmą ir laimę, išmintį ir turtus. Jie suteikia laimingą gyvenimą ir klestėjimą, gelbsti nuo nemalonumų ir nelaimių, saugo jaunystę, grožį, sveikatą. Atstato prarastas jėgas ir padeda išgydyti daugelį ligų. Perlų čakra – gerklė, todėl labiausiai perlai gydo kvėpavimo organų uždegimus. Taip pat tikima, kad perlai šalina meilės negalavimus, stimuliuoja lytinę veiklą, apsaugo akis ir dantis, kepenis, širdį, globoja vaisių motinos įsčiose.

Prehnitas

Spalva: nuo gelsvai žalios iki gaivios mėtų spalvos, pasitaiko ir skaidraus
Zodiakas: Jautis, Svarstyklės, Skorpionas, Vandenis
Apie akmenį: Prehnitas yra pats tikriausias meilės ir atsidavimo akmuo. Jis skatina vidinį žinojimą, palengvina meditacijas, padeda susirasti naujų draugų bei palaikyti tvirtus santykius su mylimu žmogumi.
Poveikis: Šis akmuo padedea suprasti bei sužinoti negalavimų ištakas, gydo inkstų, šlapimo pūslės ir plaučių ligas, krūtinės ir pečių negalavimus.

Rodochrozitas

Spalva: rožinė, avietinė, rausva, rausvai balta
Zodiakas: Vėžys, Liūtas, Mergelė, Skorpionas
Apie akmenį: Tai - meilės ir širdies šilumos akmuo. Padeda atpažinti apgaulę, suaktyvina meilės energiją ir aistrą, numalšina emocinį stresą ir apvalo nuo chaotiškų minčių. Rodochrozitas suaktyvina nuoširdumą, tyrumą, tikrumą, jausmingumą.
Poveikis: Rodochrozito akmuo labai padeda smegenims, širdžiai, kaulams, nervams gydyti. Taip par šis akmuo gydo sutrikusį virškinimą ir žarnyno negalavimus. Nešiojant šio akmens papuošalus jaučiamas lengvumo jausmas, suprantama gyvenimo vertė ir prasmė, skatinamas sąmoningumas, dažnai lydi pakili, gera nuotaika.

Rodonitas

Spalva: Rožinė, mėsos raudonumo, avietinė, raudonai ruda
Zodiakas: Avinas, Svarstyklės
Apie akmenį: Silikatų klasės akmuo, kurio pavadinimas kilęs iš graikiško žodžio rhodos – rožinis.
Poveikis: Akmuo ypač krinta į akis dėl rausvos spalvos ir juodų inkliuzų. Nuo gilios senovės tikėta rodonito magiška galia. Šis akmuo laikytas – džiaugsmo, savigarbos, laimės akmeniu. Tikima, kad rodonitas atgaivina širdį ir pripildo harmonijos bei meilės. Akmuo padeda įveikti kasdieninius sunkumus ir negandas. Ilgiau nešiojant šį akmenį, tampama ramesniais, santūresniais, įgyjama vis daugiau pusiausvyros bei energijos tobulėti. Rodonitas yra galingas akmuo, galintis padėti žmonėms ugdyti meilę, gyvybingumą savo gyvenime. Šis akmuo padeda atverti širdies čakrą, skatina meilę sau ir užuojautą kitiems. Savo įžeminančia energija rodonitas gali suteikti stabilumo ir pusiausvyros pojūtį, padėti lengvai pereiti gyvenimo pakilimus ir nuosmukius. Rodonitas veikia dvasinius procesus, gydo kraujagyslių ligas, šį akmenį rekomenduojama nešioti sergant širdies, ir plaučių ligomis, artritu ir gerklės uždegimu. Norint nešioti rodonitą kaip papuošalą, geriausiai yra tinkami karoliai iš šlifuotų karoliukų.

Rožinis kvarcas

Spalva: Šviesiai rausva iki rožinio raudonumo
Zodiakas: Jautis, Vėžys
Apie akmenį: ● Meilė ir emocinis gydymas: Rožinis kvarcas dažnai vadinamas „Meilės akmeniu“, nes jis siejamas su širdies čakra ir gali padėti pritraukti ir sustiprinti visas meilės formas – meilę sau, romantišką meilę ir besąlyginę meilę. Šis akmuo skatina užuojautą, atleidimą ir emocinį gijimą, padeda išlaisvinti emocines žaizdas ir traumas.
● Pasitikėjimas ir savivertė: rožinis kvarcas didina savigarbą ir savivertę, didina pasitikėjimą ir skatina savęs priėmimą. Tuo pačiu akmuo padeda išlaisvinti netinkamumo jausmą, nepasitikėjimą savimi ir savikritiką, leidžia pozityviau ir meiliau suvokti save.
Poveikis: Tai - meilės akmuo. Šio akmens energija ir raminanti spalva padeda atgauti pasitikėjimą, pajusti artimo meilę, pamiršti nuoskaudas. Šis akmuo, skleisdamas meilę, toleranciją ir gerumą, išsklaido baimes, stresą, pesimizmą, įkyrias mintis. Nešiojamas kišenėje, rožinis kvarcas esant stresinėms situacijoms, padeda būti šaltakraujiškiems ir su tolerancija bei geranorišku nusiteikimu, įveikti sunkumus. Trumpa meditacija su šiuo akmeniu padeda išmokti veikti aplinką, pasitelkus švelnumą ir meilę. Ilgainiui susikaupusi baimė, rūpesčiai ir pyktis patys išsisklaidys ir užleis vietą pasitenkinimui savimi. Šis akmuo ramina, atpalaiduoja ir valo aurą. Tikima, kad rožinis kvarcas padeda odai, kaulams, plaučiams, nervams ir kraujo apykaitai. Šis akmuo priskiriamas širdies ir saulės rezginio čakroms.

Sodalitas

Spalva: Mėlyna, tamsiai mėlyna, mėlynai balta, melsva
Zodiakas: Mergelė, Šaulys, Vandenis
Apie akmenį: Sodalitas skatina racionalų ir tvirtą mąstymą. Šis akmuo ypač tinkamas žmonėms, kurie ieško harmonijos savyje ir aplinkoje. Šis akmuo padeda susidėlioti mintis ir tiesas, siekti savo įsitikinimų ir ambicijų patenkinimo, išsilaisvinti iš baimių ir kaltės jausmo bei sustiprinti savo vidinį pasaulį.
Dvasinės sodalito savybės: manoma, kad sodalitas suteikia nurodymus ir padeda užmegzti ryšį su jūsų vidiniu „aš“. Savo atpalaiduojančia ir raminančia energija Sodalitas gali padėti pasiekti pusiausvyros ir ramybės jausmą. Jei norite pasinaudoti savo intuicija ir įgyti daugiau aiškumo bei įžvalgos, šis akmuo gali būti tai, ko jums reikia.
Poveikis: Sodalitas - gerklės ir balso stygų "gydytojas". Šis akmuo ypač tinkamas nešioti, kuomet jaučiate gerklės skausmus, balso stygų pertempimą. Labai tinkamas naudoti užkimus. Sodalito akmuo skatina skysčių perdirbimą kūne ir jų pertekliaus pašalinimą iš organizmo, žemina kraujospūdį. Ypač tinkamas naudoti hiperaktyviems žmonėms.

Saulės akmuo

Spalva: Gelsva, pastelinė gelsva, pastelinė oranžinė, pastelinė ruda, šviesiai rusva
Zodiakas: Avinas, Liūtas, Mergelė, Svarstyklės, Vandenis
Apie akmenį: Saulės akmuo pritraukia saulės energiją, suteikia optimizmo ir pasitikėjimo savimi, suaktyvina valią, gyvybingumą, džiaugsmą. Tai geros nuotaikos, pritraukiantis sėkmę akmuo. Siejamas su saule dėl aukso dulkių švytėjimo akmenyje. Tai galingas akmuo, kuris išvaiko baimes ir slopina depresiją.
Poveikis: Saulės akmuo yra akmuo, pasižymintis ryškiomis dvasinėmis savybėmis, žinomas dėl savo sugebėjimo suteikti džiaugsmo, gyvybingumo ir galios. Jo energija gali padėti skatinti laimės ir pozityvumo jausmą, kartu didinant fizinį aktyvumą ir ištvermę. Manoma, kad saulės akmuo padeda sustiprinti jo savininką, skatina pasitikėjimą, drąsą ir savigarbą. Šio akmens energija taip pat siejama su saulės rezginio čakra, padedančia sustiprinti asmeninę galią ir valią. Saulės akmuo ypač tinkamas žmonėms, kurie turi problemų dėl kepenų, inkstų ligų, pas kuriuos yra sutrikusi virškinimo sistema. Pagerina savijautą, palengvina negalavimus. Tai ir seksualumą aktyvinantis akmuo. Skatina vaisingumą. Padeda prie reumatinių susirgimų.

Tigro akis

Spalva: Aukso geltonumo, auksinio rudumo, raudonai ruda
Zodiakas: Dvyniai, Skorpionas, Šaulys
Apie akmenį: Šiai akmenų grupei yra būdingas akies vyzdžio efektas. Tai kvarco grupės akmenys. Nuo senovės buvo tikima, kad tigro akies ar sakalo akies akmenys globoja bei saugo jo turėtoją, todėl buvo nešiojami kaip talismanai.
Poveikis: Šie akmenys malšina astmos priepuolius, stiprina regėjimą. Tigro akis išlaisvina iš pavyduliavimo kančių, stimuliuoja gyvybinį organizmo tonusą.

Topazas

Spalva: Bespalvis, geltonas, rausvas, oranžinis, gelsvas
Zodiakas: Dvyniai, Liūtas, Mergelė, Svarstyklės, Šaulys
Apie akmenį: Žmonės topazą žino ir pažįsta jau daug amžių. Tai - silikatų klasės mineralas, kurio pavadinimas kilęs iš Topazo (Topazios) salos Raudonojoje jūroje, kur pirmąsyk rastas (dabar tai – Zebergeno sala). Gali būti įvairiausių spalvų – oranžinės, geltonos, rudos, šviesiai mėlynos, bespalvės, baltos, šviesiai purpurinės (violetinės), žaliai-melsvos.
Poveikis: Tikima įvairiomis šio mineralo galiomis - vyrams topazai suteikia išminties, kilniadvasiškumo bei proto, o moterims – grožio, apsaugo nuo nevaisingumo.

Turmalinas

Spalva: alyviniė, rožinė, rausva, vyšninė, raudona, žalia, geltona, ruda, juoda, melsva, turkio, samanų žalumo
Zodiakas: Dvyniai, Liūtas, Svarstyklės, Šaulys, Ožiaragis
Apie akmenį: Turmalinas yra išskirtinis akmuo, kuriame galime pamatyti didžiulę spalvų įvairovę, neretai net viename akmenyje. Tai - dvasios saugumo, tvirtumo ir apsigynimo akmuo. Turmalinas padeda realizuoti užmirštas idėjas ir tikslus, padeda siekti dvasinės laisvės, skatina ištikimybę, atsakomybę, suteikia atvirumo ir tolerancijos.
Poveikis: Turmalino akmuo padeda nustatyti ribą tarp jūsų ir piktą linkinčių žmonių, bei padeda neįsileisti ir apsiginti nuo nepageidaujamos energijos. Šis akmuo padeda būti neutraliu, mažina neigiamas mintis, slopina depresiją. Ramina, slopina skausmus, neutralizuoja neigiamą spinduliavimą. Turmalinas stiprina širdį, tvarko žarnyną, gydo depresiją, gerina miego kokybę ir gydo nemigą.

Unakitas

Spalva: Žalia spalva su oranžinės, raudonos ar rudos spalvos gijų intarpais
Zodiakas: Dvyniai, Svarstyklės, Skorpionas, Žuvys
Apie akmenį: Šis akmuo ypač tinkamas tada, kai reikia įveikti nesėkmes, ligas, nuovargį bei stresines situacijas. Jis padeda suvokti realybę, įvertinti situaciją, priimti sprendimus, ugdyti kantrybę ir teisingai įvertinti save. Unakitas skatina bendradarbiavimą bei stiprina asmeninę galią, pakelia nuotaiką ir padeda atsigauti, sustiprina įžvalgumą. Labiausiai aktyvuoja širdies veiklą.
Poveikis: Unakito akmuo padeda pasiekti harmoniją tarp dvasios ir kūno, grąžina savininkui ramybę, pašalindamas psichologinius barjerus. Šis akmuo skatina optimistinę pasaulėžiūrą bei pakelia nuotaiką.

Zoisitas

Spalva: Žalia, smaragdo žalia, pilkai žalia, alyvinė, violetinė, gelsvai žalia
Zodiakas: Dvyniai, Liūtas, Šaulys, Vandenis, Žuvys
Apie akmenį: Zoisitas yra akmuo, padedantis susikaupti, susikoncentruoti ir įsigilinti į bet kurį atliekamą darbą. Padeda valdyti emocijas, nervingumą ir išgąstį. Tai - tingumą varantis ir naikinantis akmuo. Tikima, kad zoisito akmuo padeda tiems, kurie daug mokosi ir ruošiasi svarbiems iššūkiams. Nuo senovės buvo galvojama, kad zoisitas yra vienas galingiausių žmogaus energetinio lauko stiprintojų.
Poveikis: Zoisitas normalizuoja širdies veiklą bei mažina širdies permušimų skaičių iki normalaus, stimuliuoja medžiagų apykaitą, stiprina kaulus, dantis. Gydo ligas, susijusias su kraujo tekėjimu venomis. Zoisitas yra energijos ir gyvybingumo akmuo bei siejamas su augimu, mokymusi ir individualumu. Šis akmuo gali padėti jums priimti dabartinę akimirką ir paleisti baimę, skatinant didesnį džiaugsmo ir dėkingumo jausmą jūsų gyvenime.

Žadeitas

Spalva: Žalia, žaliai balta, žaliai rausva, žaliai gelsva
Zodiakas: Vėžys, Svarstyklės, Žuvys
Apie akmenį: Tai - išminties ir kuklumo simbolis. Šis akmuo palankiai veikia žmogaus kūną ir protą, suteikdamas fizinėms ir dvasinėms jėgoms pusiausvyrą.
Poveikis: Žadeitas gali padėti patirti emocinę pusiausvyrą ir harmoniją. Šis akmuo skatina stabilumą ir įžeminimą bei suteikia vidinės ramybės ir aiškumo jausmą. Tai taip pat pagerina emocinę gerovę, užtvirtina pusiausvyrą ir harmoniją jūsų gyvenime. Papuošalai su žadeito akmeniu turi stiprios galios, padeda jų savininkams lengvai susipažinti su priešingos lyties asmenimis. Žadeitas gerina jo savininko gyvenimą ir apsaugo jį nuo piktų akių. Šis akmuo palengvina emocinę iškrovą, gimdo sieloje laimės pojūtį, padeda sudaryti pelningus sandėrius.